Elu

inspiration and motivation

Yes, to achieve you need to have goal. To have a goal you need dreams to fill. To have dreams you need to be alive. To stay alive you need inspiration. To feel inspiration you need something or somebody to motivate you. I have a dream to live for, I have a goal to achieve, I have inspiration to stay alive and I have people who motivate me. Do you?

22:14, 15.07.2018


Treening suvel

Mnjah, ma teen ka suval hea meelega õues trenni, sest soe on, ilus, ka hilisel õhtul veel valge. Aga Pilatest ma ei jäta. Seda teen toas lisaks. Sest Pilatese harjutusvara mõjub kehale ja meelele lihtsalt imetabaselt. Ja, nagu täna oma stuudios õpilasi juhendades taas kinnitust sain, Pilates on Eestis suvel toas tegemiseks suurepärane treening. Mõte selles, et kehad on tänu välistemperatuurile soojad, energia liigub kiiresti, liigesed on liikuvad ja välja minnes saab trennis õpitut kohe kasutada. Lähed rattaga sõitma - jalad, kõht ja õlavööde Pilatest tehes juba ettevalmistatud, lähed jooksma - samm kerge, hakkad ujuma - vesi ei tundugi nii külm, sest keha on seest soe jne, jne. Muide, talvel külma ilmaga on ju ka selg kangem ja harjutusi raskem teha, sestap on suvel võimlemine eduelamuse võimalus.
No ja mis ma oskan suvel Pilatese treeningutega alguse tegemise kohta öelda? Väga mõnus, sest pole vaja palju riideid enne vähestesse treeningriietesse pugemist seljast koorida, keha on erinevate harjutuste tegemiseks juba ilma poolt eelsoojendatud ja kui puhkus pigem linnas kulgeb, on hea selle jooksul uut treeningrutiini päevadesse paigutada.
Igatahes kutsun kõiki üles Pilatese treeningsüsteemiga tutvust tegema, et vähemalt aimu saada, kas sellest su kehale ja meelele tolku võiks olla.
Kohtume treeningutes! Millisesse tulevikku seda ikka edasi lükata?!

20:40, 28.06.2018


keha, meel, õnnetunne

keha on vorm, mida me näeme. igaüks näeb ise oma keha neid osi, mida silmad ulatuvad vaatama otse, ja suuremat pilti peegli kaudu. teised näevad meie keha, millise me selleks hetkeks nende ette toome. iga vaataja vaatab omast vaatenurgast. me ise loome oma keha. ja kui me ennast peeglist ei vaata, siis loome ennast selliseks, milliseks sisetunne suunab. kui oled saanud endasse oma iidoli poolt usu, et inimene peab olema teatud välimusega, siis peeglisse vaatamatagi lood endale tema sarnast välimust. ja kui veel peeglisse vaatad, siis muudadki ennast oma enda sisemise mina puudumisel iidoli moodi. ja mitte ainult välimust ei loo me sellisel moel. nii areneb ka sisemine pilt endast - olen kõhn, olen paks, olen ilus, olen inetu. need on hinnangud, mis kujunevad teiste arvamustest ja kommentaaridest, enamasti juba lapsepõlves.

konflikt tekib sellest, et vaid sisemist ilu otsivad inimesed ei vaata eriti peeglisse, sest neile ju väline ilu ei loe. aga inimesed hindavad siiski tasakaalus isiksusi rohkem. seega võid sa olla tark mis kole, aga õnnetu, sest osa loomulikku ilu on sinus arendamata, keha on unarusse jäänud, oled füüsiliselt laisk ega suudagi ennast virgana kujutleda. mugavus on tapnud algatusvõime liikumiseks.

liigselt peeglisse vaatajad unustavad sisemise ilu, nad on küllastunud välimusega ning näitavad juba kaugelt, et nendega pole sisuliseks vestluseks palju lootust.

sestap meeldivad mulle küll need inimesed, kes nii sisu kui vormi oluliseks peavad. kuna need mõlemad meile antud on, siis mõlema arndamine toob inimkonnas eksisteerides ka edu. edu selle parimas, eluterveimas tähenduses. emotsionaalne, füüsiline ja vaimne tasakaal kohtuvad sinu sees, sa teadvustad neid kõiki ja sellest areneb õnnetunne.

23:41, 03.06.2018


Õpetajate taseme tõus, uued oskused ja teadmised

Et kogemusi Pilatese õpetajana töötades on kogunenud parasjagu ja oskused ning teadmised aina täienevad, on Evelynist, Kathyst, Indrekust ja Katist saanud vanemõpetajad.
Soovime kõigile meie värsketele vanemõpetajatele häid õpilasi ning kõigile õpilastele tõhusaid treeninguid suurepäraste juhendajatega!

Palju õnne!KathyIndrekKatiEvelyn2017

21:22, 15.03.2018


Tule treenima!

stuudio_tower_treeningstuudio_cadillac_kathy_aire_kaia

Meie treenime, tule liigu sina ka!

Pilatese treeningute tegemine muudab keha painduvaks, tugevaks, vastupidavaks.
Sa ei tea, mis on Pilates? Registreeru esimeseks treeninguks, kõik on oodatud. Kohtumiseni!

pilates@kaisamarran.com, 58877301BB5A4818

KMPS_Treening_Tower_KathyAire

14:49, 10.02.2018


Pilates lastele meie stuudios

Kaisa Marran Pilates Studios algavad 2018 sügisel juba viiendat hooaega lastele mõeldud Pilatese tunnid.
Septembris-oktoobris saab alustada rühmatundides, kuhu ootame Pilatesega alustajaid vanuses 8-12a, nii poisse kui tüdrukuid.

Septembris-oktoobris 2018 ootame Kaisa Marran Pilates Studios Pilatese tundidesse lapsi, kes pole varem Pilatest teinud. Esimene tund toimub kolmapäeval 12.septembril kl 15.15 ja kestab 45 minutit. Alustajate rühmas käivad lapsed 3 kuud, seejärel liituvad nad edasijõudnud laste rühmaga, mille tund algab kolmapäeviti kl 16. Oma lapse osalemissoovist andke teada pilates@kaisamarran.com, tel 58877301. Edasijõudnutele, kes oskusi juba jagub, toimub tund kolmapäeviti kl 16.00.

Lastele on Pilates kasulik ennekõike alates koolieast, kuna suureneb tunduvalt istumisasendis viibimise aeg ja õlgadel kantavad raskused. Lastele mõeldud treeningus tehakse J. H. Pilatese loodud süsteemi põhiharjutusi, mis liikumisfunktsioone aitavad säilitada ja rühti parandavad. Nagu täiskasvanute tundides, nii kasutatakse ka laste-Pilatese matireeningus peamise treeningvahendina oma keharaskust. Matitreeningust algab kogu suure Pilatese harjutuste süsteemi õppimine. Kaisa Marran Pilates Studios trennis käies on lastel kasvades noorte ja täiskasvanutena juba lihtsam korrektselt ja ökonoomselt võimelda. Pilatese harrastus toetab muud liikumist, sportimist ja igapäevaseid toimetusi.

- Alustajate tundi on oodatud lapsed vanuses 8-12 a, nii poisid kui tüdrukud
- 1 tunni hind on 8€
- Ettemakse saab teha maksimaalselt 4 tunni eest korraga
- Osalemiseks tuleb alati ette registreerida
- Registreeritud tunnist puudmisest palume esimesel võimalusel teada anda pilates@kaisamarran.com või SMS tel 58877301
- Laste-Pilatest juhendab õpetaja Evelyn Tuvikene

Kui teil või lapsel küsimusi tekib, olete lahkelt oodatud neid meile esitama.
Head soovides ja kohtumisteni stuudios!

IMG_4258

10:02, 01.06.2017


olla kõver või sirge?

sõidan autoga linnatänaval ja näen paremat kätt veidi lööpas sammuga, sutsu küürus olekuga kiirustavat jalakäijat. kas tal selg valutab, et ta korralikult astuda ei suuda? kas tal põlved pakitsevat, et ta nendele toetuda ja selga sirutada ei jaksa? kas tal on liigselt kohustusi kaelas, et ta ilusal varasel hommikutunnil nii kiiresti, rindkere ette kallutatult kusagile tormama peab, mitmed kotid käes? kas ma arvaksin, et ta oma keha eest piisavalt hoolt kannab? kas ma usuksin ütlejat, kes väidab, et see naine oma vaimu eest hoolitseb ning päeva rahulikult paika suudab sättida? kas ta teeb mõnda vaimu ja keha tasakaalustavat treeningut? kas ehk Pilatese treening võiks teda aidata? kas, kas, kas? kui me kõik ennast sellisel moel kõrvalt näeksime, kas ehk muudaksime end paremuse poole, tasakaalu ja hea enesetunde poole?

16:10, 16.02.2017


defining yourself

I've had great conversations lately with very smart and interesting people (yes, we all are smart and interesting!). Those conversations have awakened some thoughts about mind-body connection. Teaching peoples' bodies and minds for years have given me great moments for discoveries, adding on every day. So I wanna share my latest.

We define ourselves through different qualities and behaviour. We seek for compassion and love on different ways. The patterns life has created in us reflects in our movement. Habits are slowly built in, to change them takes time and patience. But the big rough partition of two types of movement behaviour as I see it is:

1 Defining yourself through happiness, movement, love and development: every new movement is greatly expected, developing experiences are welcome, making noise during exercise is totally ok, the less explanation and more movement the better, breathing is a normal thing, nothing stops you to move, you are not afraid of little pain added to movement nor little injury as it heals afterwards. Are your hugs warm, long and firm?

2 Defining yourself through pain, sorrow, sadness and disappointment: you are more likely afraid to move, you prefer to complain with hope of sympathy while moving, you rather do moves you know than look forward to try new ones, it's hard for you to breath loud and free, you prefer a lot of explanation and time before doing a new move, to go for a workout needs a lot of planning and preparation, you're afraid of injuries as to heal them takes time and arrangements. Are your hugs light, distanced and short?

Both of the types are roughly put together. Same as body types these two are never absolute truth to look for. None of them is wrong or right, good or bad, just different. Once you understand your mind and body better you can reach towards ease, beauty and strength in your own movement, letting go restrictions. Allowing your body move and having mastered control over movement creates future for happy, injury free, painless life.

10:55, 17.10.2016


vabandused, ettekäänded

tõusen hommikul kl 5.45, et jõuda teha voodijoogat, pesta hambad, käia dušši all, seada end korda, riietuda, äratada lapsed, valmistada ja süüa hommikusöök, sõita tööle, kirjutada, teha tööd, suhelda ja juhendada, ennast treenida, käia lõunat söömas, teha veel tööd, helistada lastele ja abikaasale, minna poodi, sõita koju, lastega õppida, koristada köök (mu fantastiline abikaasa teeb reeglina õhtusöögi!), lugeda, teha oma õhtused protseduurid ja minna magama. meil kõigil on kiire, meil kõigil on palju toimetusi, me kõik saame hakkama kui seda soovime. vabanduste otsimine, tegevuste edasilükkamine, ettekäänded ja laiskus väsitavad meid rohkem kui ükski "teen ära" otsus ja selle ellu viimine. väsimus ja tülpimus iseendast sillutab laia teed haiguseni. tee haiguse juurest ära on reeglina kitsas. valik on meie teha.

ma imestan ikka jätkuvalt, kuidas inimesed oma tervise või füüsilise vormi üle kurdavad aga ise midagi ette ei võta. ise ettevõtmine tähendab muidugi esmalt õue värske õhu kätte minekut, piisavat vedeliku tarbimist ja normaalset sööki liialdusteta ühes või teises tarbitavas aines. aga järgmine faas sellest on asja tundva treeneri või õpetaja poole pöördumine, koostöö alustamine ja jätkamine, endasse ja oma õpetajasse uskumine, pidev enese armastamise kaudu eneseusu suurendamine ja vastupidi.

kui palju ma oma viimase 12 Pilatese harrastamise ja 6 Pilatese stuudio pidamise aasta jooksul olen kuulnud, et "Pilates on kallis lõbu, see pole minu jaoks", "Mul ei ole aga!", "Mul pole sellist raha, seda saavad endale ainult rikkad lubada", "Oleks mul nii palju raha!", "Oleks mul piisavalt aega!"? võiks öelda, et pigem sageli kui harva kuulen ma inimesi nii ütlemas. Minagi pole raha ja aja poolest rikas. aga ma olen viimased 12 aastat Pilatest teinud. ja ma tunnen ennast rikkana, sest Pilatese tegemine iseenesest on mulle andnud tunde, et mul on midagi - ma ise. ka mina võtan tunde, reisin selleks, et maailma tipptasemel Pilatese õpetajatel oma keha treenida lasta, teen ise trenni, et oma keha pidevalt vormis hoida, ennast ise igapäevaselt paremini tunnetada, läbi intelligentse treeningu oma meeltele ja vaimule naudingut pakkuda. ma olen pidevalt ja pigem regulaarselt Pilatest teinud ja tean, et vähemalt kaks korda nädalas Joe harjutusi tehes saab mu keha fantastilise enesetunde.

Joseph Pilates ütles: "Teach the body, the mind follows"/"Õpeta keha, meel järgib teda". ma kogen seda igapäevaselt, kuidas nii vaim kui kõik meeled avanevad samm-sammult, ma olen erksam ja rahulikum kui kunagi varem oma elus, ma tunnen end noorena, mul on eesmärgid, ma näen oma tulevikku ka 95 aastasena seda mingilgi moel pelgamata, pigem põnevusega oodates. ma armastan Pilatest, seda treeningsüsteemi, mille lõi Joseph Pilates ja mida tema õpilased nii pühendunult edasi on andnud, et meil kõigil on täna võimalus selle abil iseendale palju head teha. me oleme õnnelikud kui me oleme korras.

seekord polegi vaatamiseks harjutuste pilte jagada. treeningu hetkel keskendun ma treenimisele, et seda täielikult nautida ega pühendu pildistamise organiseerimisele. treeningute vahepeal õpetajatega suheldes on nad alati valmis foto jaoks naeratama. :-) Olen piltidel koos Clare Dumphyga, Jennifer O'Maraga, Brett Howardiga, Peter Fiascaga, Cary Reaganiga, David Freemaniga ja oma uue Pilatese sõbra Saraga. Pildid on tehtud viimasel reisil Floridasse Orlandosse, kus toimus U.S.P.A. esimene sümpoosium ja võtsin ka nende õpetajate individuaaltunde.

08:10, 29.09.2016


mitu mind

Kirjutan oma sisekõne, olles murepunktis, segades minevikku tulevikuga ja olevikuga.

Mulle tundub vahel, et mul on mitu mind. Üks on Pilatese õpetaja, teine on naine oma mehele, kolmas on ema oma lastele, neljas on laps oma vanematele, viies on sõber sõpradele, kuues on stuudio omanik ja on veel mõned, kes korraldavad ja teevad asju, mis mu elus vajavad korraldamist-tegemist. Kui aus olla, siis on mul lemmikminad ja vähem lemmikud minad. Minu lemmikud on need, kellega ma elus rohkem kokku olen puutunud, sest nad on tuttavamad. Need lemmikud seostuvad edasirühkimisega, võitlemisega, võimaluste otsimisega, lahenduste leidmisega, teiste kehade õpetamisega, vilumisega ja küllap veel palju muu positiivsega. Teised on aga keerulisemad käsitseda ja nende minadena olen saamatum, allaandjam, rumalam ja oskamatum, mis mulle ei meeldi. Lapsepõlvest alates näeme elu suures osas läbi teiste silmade. Vanemad, vanavanemad, onud, tädid, viimaste lapsed  ja kasvamiskeskkond loovad erinevusi, mille järgi hiljem sõpru otsime. On minu tahe ja on teiste tahe, alati, juba lapsena. Suureks kasvades hakkab teadmiste ja kogemuste kogunemine meile valikuid pakkuma. Nii sünnivad mitu mina, me õpime käituma, instinkte alla suruma, arutlema, kompromisse leidma, neid oskusi nimetame hariduseks ja harituseks. Usun, et mida suurem ja keerulisem on inimese elu jooksul kujunenud energeetiline pagas, seda rohkem kulub tal energiat oma pagasit tasakaalus hoida ja kaasas kanda. Seljakott läheb ühel hetkel raskeks, mütsis on liigselt higi, särgikrae pitsitab ja jalanõud on kulunud... Aeg kott maha visata, mütsi pesta, paljalt päikese käes peesitada ja paljajalu kõndida. Suurem pagas vajab aeglasemat kõnnitempot ja sagedasemaid puhkepause.

Kui ma 2005.aastal Pilatese avastasin ja sellega tegelema hakkasin, hakkas kõik tasapisi muutuma. Ma olen õppinud hingama, keha korrektselt liigse koormuseta kasutama, oma energiaga optimaalselt ümber käima, olen hakanud vähem lobisema ja rohkem asjast rääkima, oma instinkte usaldama. Minu Pilatese õpetaja mina on minu töömina, mis käib minuga kõikjal kaasas, sest mõjutab kogu mu elu. Minu keha ja meel on mõlemad Pilatesega risti-põiki seotud ja tunnen, et teatud punktis saab minust üks mina. Eriti hetkel nagu praegu, mil istun Ameerikas Floridas Orlandos kohvikus akna all ja vaatan õuesoojust ning igatsen juba koju oma laste, mehe, stuudio ja Eesti juurde. Olin siin nädal aega õppimas, muidugi Pilatest, ja sain taas kinnitust, et ühes kehas ühe minaga saab elada küll, kui talle kõigega toime tulemiseks piisavalt aega annan, tarku valikuid teen ja oma valikutega ise rahul olen. Õpetades inimestele Pilatest tean, et järjepidevalt ennast Pilatese abil arendades on võimalik rahulikuma ja õnnelikuma inimesena tunda. Sellepärast meeldibki mulle mu töö, mis mind ennastki terviklikumaks teeb.

23:27, 19.09.2016


Pärnu mnt 160E, Tallinn
+372 5887 7301
pilates@kaisamarran.com