Mina, õpetaja

inspiration and motivation

Yes, to achieve you need to have goal. To have a goal you need dreams to fill. To have dreams you need to be alive. To stay alive you need inspiration. To feel inspiration you need something or somebody to motivate you. I have a dream to live for, I have a goal to achieve, I have inspiration to stay alive and I have people who motivate me. Do you?

22:14, 15.07.2018


keha, meel, õnnetunne

keha on vorm, mida me näeme. igaüks näeb ise oma keha neid osi, mida silmad ulatuvad vaatama otse, ja suuremat pilti peegli kaudu. teised näevad meie keha, millise me selleks hetkeks nende ette toome. iga vaataja vaatab omast vaatenurgast. me ise loome oma keha. ja kui me ennast peeglist ei vaata, siis loome ennast selliseks, milliseks sisetunne suunab. kui oled saanud endasse oma iidoli poolt usu, et inimene peab olema teatud välimusega, siis peeglisse vaatamatagi lood endale tema sarnast välimust. ja kui veel peeglisse vaatad, siis muudadki ennast oma enda sisemise mina puudumisel iidoli moodi. ja mitte ainult välimust ei loo me sellisel moel. nii areneb ka sisemine pilt endast - olen kõhn, olen paks, olen ilus, olen inetu. need on hinnangud, mis kujunevad teiste arvamustest ja kommentaaridest, enamasti juba lapsepõlves.

konflikt tekib sellest, et vaid sisemist ilu otsivad inimesed ei vaata eriti peeglisse, sest neile ju väline ilu ei loe. aga inimesed hindavad siiski tasakaalus isiksusi rohkem. seega võid sa olla tark mis kole, aga õnnetu, sest osa loomulikku ilu on sinus arendamata, keha on unarusse jäänud, oled füüsiliselt laisk ega suudagi ennast virgana kujutleda. mugavus on tapnud algatusvõime liikumiseks.

liigselt peeglisse vaatajad unustavad sisemise ilu, nad on küllastunud välimusega ning näitavad juba kaugelt, et nendega pole sisuliseks vestluseks palju lootust.

sestap meeldivad mulle küll need inimesed, kes nii sisu kui vormi oluliseks peavad. kuna need mõlemad meile antud on, siis mõlema arndamine toob inimkonnas eksisteerides ka edu. edu selle parimas, eluterveimas tähenduses. emotsionaalne, füüsiline ja vaimne tasakaal kohtuvad sinu sees, sa teadvustad neid kõiki ja sellest areneb õnnetunne.

23:41, 03.06.2018


olla kõver või sirge?

sõidan autoga linnatänaval ja näen paremat kätt veidi lööpas sammuga, sutsu küürus olekuga kiirustavat jalakäijat. kas tal selg valutab, et ta korralikult astuda ei suuda? kas tal põlved pakitsevat, et ta nendele toetuda ja selga sirutada ei jaksa? kas tal on liigselt kohustusi kaelas, et ta ilusal varasel hommikutunnil nii kiiresti, rindkere ette kallutatult kusagile tormama peab, mitmed kotid käes? kas ma arvaksin, et ta oma keha eest piisavalt hoolt kannab? kas ma usuksin ütlejat, kes väidab, et see naine oma vaimu eest hoolitseb ning päeva rahulikult paika suudab sättida? kas ta teeb mõnda vaimu ja keha tasakaalustavat treeningut? kas ehk Pilatese treening võiks teda aidata? kas, kas, kas? kui me kõik ennast sellisel moel kõrvalt näeksime, kas ehk muudaksime end paremuse poole, tasakaalu ja hea enesetunde poole?

16:10, 16.02.2017


defining yourself

I've had great conversations lately with very smart and interesting people (yes, we all are smart and interesting!). Those conversations have awakened some thoughts about mind-body connection. Teaching peoples' bodies and minds for years have given me great moments for discoveries, adding on every day. So I wanna share my latest.

We define ourselves through different qualities and behaviour. We seek for compassion and love on different ways. The patterns life has created in us reflects in our movement. Habits are slowly built in, to change them takes time and patience. But the big rough partition of two types of movement behaviour as I see it is:

1 Defining yourself through happiness, movement, love and development: every new movement is greatly expected, developing experiences are welcome, making noise during exercise is totally ok, the less explanation and more movement the better, breathing is a normal thing, nothing stops you to move, you are not afraid of little pain added to movement nor little injury as it heals afterwards. Are your hugs warm, long and firm?

2 Defining yourself through pain, sorrow, sadness and disappointment: you are more likely afraid to move, you prefer to complain with hope of sympathy while moving, you rather do moves you know than look forward to try new ones, it's hard for you to breath loud and free, you prefer a lot of explanation and time before doing a new move, to go for a workout needs a lot of planning and preparation, you're afraid of injuries as to heal them takes time and arrangements. Are your hugs light, distanced and short?

Both of the types are roughly put together. Same as body types these two are never absolute truth to look for. None of them is wrong or right, good or bad, just different. Once you understand your mind and body better you can reach towards ease, beauty and strength in your own movement, letting go restrictions. Allowing your body move and having mastered control over movement creates future for happy, injury free, painless life.

10:55, 17.10.2016


mitu mind

Kirjutan oma sisekõne, olles murepunktis, segades minevikku tulevikuga ja olevikuga.

Mulle tundub vahel, et mul on mitu mind. Üks on Pilatese õpetaja, teine on naine oma mehele, kolmas on ema oma lastele, neljas on laps oma vanematele, viies on sõber sõpradele, kuues on stuudio omanik ja on veel mõned, kes korraldavad ja teevad asju, mis mu elus vajavad korraldamist-tegemist. Kui aus olla, siis on mul lemmikminad ja vähem lemmikud minad. Minu lemmikud on need, kellega ma elus rohkem kokku olen puutunud, sest nad on tuttavamad. Need lemmikud seostuvad edasirühkimisega, võitlemisega, võimaluste otsimisega, lahenduste leidmisega, teiste kehade õpetamisega, vilumisega ja küllap veel palju muu positiivsega. Teised on aga keerulisemad käsitseda ja nende minadena olen saamatum, allaandjam, rumalam ja oskamatum, mis mulle ei meeldi. Lapsepõlvest alates näeme elu suures osas läbi teiste silmade. Vanemad, vanavanemad, onud, tädid, viimaste lapsed  ja kasvamiskeskkond loovad erinevusi, mille järgi hiljem sõpru otsime. On minu tahe ja on teiste tahe, alati, juba lapsena. Suureks kasvades hakkab teadmiste ja kogemuste kogunemine meile valikuid pakkuma. Nii sünnivad mitu mina, me õpime käituma, instinkte alla suruma, arutlema, kompromisse leidma, neid oskusi nimetame hariduseks ja harituseks. Usun, et mida suurem ja keerulisem on inimese elu jooksul kujunenud energeetiline pagas, seda rohkem kulub tal energiat oma pagasit tasakaalus hoida ja kaasas kanda. Seljakott läheb ühel hetkel raskeks, mütsis on liigselt higi, särgikrae pitsitab ja jalanõud on kulunud... Aeg kott maha visata, mütsi pesta, paljalt päikese käes peesitada ja paljajalu kõndida. Suurem pagas vajab aeglasemat kõnnitempot ja sagedasemaid puhkepause.

Kui ma 2005.aastal Pilatese avastasin ja sellega tegelema hakkasin, hakkas kõik tasapisi muutuma. Ma olen õppinud hingama, keha korrektselt liigse koormuseta kasutama, oma energiaga optimaalselt ümber käima, olen hakanud vähem lobisema ja rohkem asjast rääkima, oma instinkte usaldama. Minu Pilatese õpetaja mina on minu töömina, mis käib minuga kõikjal kaasas, sest mõjutab kogu mu elu. Minu keha ja meel on mõlemad Pilatesega risti-põiki seotud ja tunnen, et teatud punktis saab minust üks mina. Eriti hetkel nagu praegu, mil istun Ameerikas Floridas Orlandos kohvikus akna all ja vaatan õuesoojust ning igatsen juba koju oma laste, mehe, stuudio ja Eesti juurde. Olin siin nädal aega õppimas, muidugi Pilatest, ja sain taas kinnitust, et ühes kehas ühe minaga saab elada küll, kui talle kõigega toime tulemiseks piisavalt aega annan, tarku valikuid teen ja oma valikutega ise rahul olen. Õpetades inimestele Pilatest tean, et järjepidevalt ennast Pilatese abil arendades on võimalik rahulikuma ja õnnelikuma inimesena tunda. Sellepärast meeldibki mulle mu töö, mis mind ennastki terviklikumaks teeb.

23:27, 19.09.2016


my Lolita

She is 81, she shines, she lives, she breathes, she teaches, she is Lolita San Miguel.

I've had teachers and I've had really good teachers, I've even had excellent teachers in my life. Learning music and dance brought personalities to my road. Fitness times were more framed with certain kind of people. Pilates brought back creativity and deeper understanding of life. Interesting people have encircled me all the time. But I have been lacking a mentor for years. While young we take life as it is. The more years we have lived the more selective we become. Some time ago I felt I was ready to meet my mentor. Opening ones senses to possibilities gives the courage to see and receive what is given. That in mind I opened myself to get someone into my life for to go on.

Some wise man said that things you deny most you need most. I'm a living proof of it.
I entered Lolita's Pilates Master Mentor Program with not too high expectations. I do things when I feel ready for and that was another step for me to take cause I was ready. At least that is what I thought. During first session with her I showed the best of me as it could be seen from outside. I got really good marks for the exam. I was kinda happy. Second session I cried a lot, I was sad and mad, I cursed myself of getting back to my long gone dance years. Why should I let someone raise her voice at me and tell me what and how to do?! Why! Are we all stupid?! What to expect from 3rd and 4th session then? How my Final essay would be criticised? I worked hard for 7 month and was back to her to study more.

Lolita's Pilates Master Mentor Program finished in June 19th 2016 in Palm Beach Gardens for me and 6 others in the group. We were tired, happy, celebrating our success after hard work and a lot of emotional breakdowns. We had spent 160 hours of mentoring with our teacher. But I still denied Lolita is my true mentor. We talked with others that Lolita is giving us much more than Pilates, but it might take some time to understand what it actually is. A day off after PMMP and another set with Lolita was to be taken - 3 days of Lolita's Legacy Educator intensive studies. For me these 3 days did the work. 5 students taking the Lolita's Legacy educator's course this time kept developing their minds, bodies and personalities. What an experience. I understand now. It takes one on one relationship to get close to someone. I even got to teach Lolita twice during Legacy intensive as our group had uneven number of students. I got closer to this great lady and saw her being great teacher up close and personal. She is sweet person who got under my skin. Finally. Thank god I understand it now.

I must admit I'm still confused, but I see why. Lolita mentored us to become better persons. Pilates is just a tool. Being a good teacher and a great person takes courage and I'm not sure if I am ready to take that responsibility. Although I've taught people for years, I've even trained teachers, I should take that step now to believe in myself. I mean really believe and be supportive for others. Yes, that's the issue here. Writing this text reflects me my own thoughts and I feel getting ready. That is great feeling. Future seems bright, motivation rushes into me. And it all happens because Lolita told us: "If you don't think of yourself as highly qualified professional, you can never be one. You're a role model to others!" As she is to me.

That all in mind I sit in a train on my way to Miami Airport to go back home after all these hours with my mentor, a wonderful person and a great lady Lolita San Miguel, who told me I'm beautiful mover, talented person and a good teacher. Thank you so much for being my true mentor!

IMG_2795

 

10:53, 26.06.2016


life is right here, in front of you!

follow your Passion, it might take you to your Dream one day.

02:56, 17.06.2016


kui hein on kõrge

20150626_074621

alatasa küsitakse, mis on Pilates, miks on seda kasulik teha, kellele see sobib. vastus on alumisel pildil.

mäletan, et lapsena ja noorena maatöid tehes olid need mitte rasked vaid kohati keerulised. aga ikka rasked ka. mulle on alati meeldinud kehaline koormus, kuid ka tegevuste õppimine on oluline olnud. paremini hakkamasaamist ja protsessi nautimist on takistanud oskamatus ennast maksimaalselt rakendada. et inimliku laiskuse juures võimalikult vähe energiat kulutada, samas tulemusteni jõuda, tuleb oma kasutusjuhend nö läbi lugeda. Pilates ongi meie keha kasutusjuhend.
kuigi mulle meeldib loomu poolest pigem plahvatada kui vaikselt susiseda, on Pilates mu teises suunas poolele teele aidanud.
aastate jooksul Pilatest tehes on mul lisandunud määramatul hulgal jõudu, painduvust, vastupidavust läbi hingamisoskuse, liikumisökonoomsust ja teadlikkust funktsionaalsest keha toimimisest. nädalatagusest pühapäevasest mitmetunnisest vikatiga läbi rohu sammumisest olid esmaspäeval tunda ootuspärased kehaosad, ville pihkudes pole, kusagilt kangeks ei jäänud. järgmisel päeval peale rasket tööd lihaseid valutada mulle endiselt ei meeldi ja sestap elu lõpuni Pilatest teha kavatsengi. aga vasakukäeliste vikati hankimise teise kehapoole võrdselt koormamiseks võtan edaspidise elu plaani küll.
tõden taas - Pilates ei asenda midagi, see toetab sind kõikides su tegemistes, ka "vikateerimisel". :-) nüüd aga olen mõned päevad Brüsselis süvendamaks teadmisi kehakasutusest, ikka Pilatese abil.
imelist suve algust!

23:25, 27.06.2015


Õppimine hea, kordamine veel parem

õpetajad lasevad õpilastel süsteemselt õpitut korrata, sest eelnevalt õpitu peab meeles püsima, et uus omandatu sellele toetuda saaks.

õpetajad ise õpivad samuti pidevalt edasi ja kordavad varem õpitut. ikka selleks, et paremini õpilasi õpetada.

osalesin koos teiste Eesti Pilatese õpetajatega mai esimestel päevadel Saksamaal Joseph Pilatese sünnilinnas Mönchengladbachis Pilates Heritage Congress 2015 üritusel. see oli mu esimene Pilatese treeningsüsteemi keskne suurem kogunemine, sest olin seni pühendunud tundide võtmisele stuudiotes New York´ist Viinini. tuleb tõdeda, et teiste omasugustega oli äärmiselt värskendav kohtuda, kontakte luua, koos teadmisi süvendada ja treenida. isegi vaid sellest piisab tohutuks motivatsiooniks, et sind juhendavad oma ala meistrid, kes isegi 81 aastasena hoiavad ennast vormis Pilatese harjutusi tehes ja suudavad üritusel pikad päevad noorematega sammu pidada, rääkimata töötubade ja tundide sisust, mida nad meie kõigiga jagasid.

Pilates Heritage Congress on kahtlemata kvaliteetüritus, millele lisavad väärtust Pilatese sünnilinnas toimumine, suhteliselt väike arv osalejaid ja Eurooplaste jaoks unikaalne kooslus Ameerikas elavatest korraldajatest. Lolita San Miguel ja Kathy Corey toovad siiapoole ookeani ja seovad erinevaid Pilatese süsteemile lähenemise viise ja põlvkondi.

3 päeva klassikalist Pilatest ja Pilatese ajalugu andsid kinnitust, et oleme ka siin oma väikeses Eestis õigel teel. meie koolitus Corpus Pilates Teacher Training, mida juba 8 aastat Belgiast Eestisse olen toonud, on meile väga head teadmised ja oskused andnud ning Corpus Pilates õpetajad Eestis suudavad seda ka suurepäraselt oma töös rakendada. päevad Mönchengladbachis olid minu jaoks positiivne kordamisprotsess varem õpitu meelde tuletamiseks ja kinnistamiseks, millele lisandus värskendavat infot töötamiseks sügavamalt ja täpsemalt oma õpilaste vajadustest lähtuvalt.

[caption id="attachment_772" align="alignleft" width="225"]Kathy Corey ja Kaisa Mönchengladbachis 30.aprill 2015 Kathy Corey ja Kaisa Mönchengladbachis 2015[/caption]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14:05, 11.05.2015


Pilatese õpetaja amet

Pilatest hästi õpetada on väljakutse. Veel suurem väljakutse on õpilased soovitud tulemusteni aidata. Aga õnneks on J.H. Pilatese loodud Body Contrology treeningsüsteem tervik, mille harjutusvara võimaldab valikut sisuliselt kõigile liikumist, tüvitreeningut ja liigutuste korrektsiooni soovivatele inimestele.

Olen Pilatese stuudio üldtreeningu õpetaja olnud juba mõned aastad ja minu igapäevases juhendamispraktikas on nii liikumisvaevustega kui terveid sportlikke õpilasi. Üks, mis kindel - ma ei pea nende kõigi aitamiseks vaatama oluliselt mujale, süsteemist väljapoole, ma saan kogu toetava ja arendava harjutustiku Pilatese süsteemist endast. Seal, kus mul mõte oma õpilase arendamiseks järgmise sammu tahab teha, on Pilates juba olnud ja mulle lahendused pakkunud. Mõnus teada, et usaldusväärne süsteem on terviklikkusega on mu kasutuses ja ma saan pidevalt töötades kogemuste kaudu aina targemaks.

Body Contrology õpetamine minu jaoks väga huvitav ja viljakas tegevus, mida teen hea meelega veel palju-palju aastaid. Matitreeningut täiendavad harjutused seadmetel, mis pakuvad lihastele vedrude vastandtoimet. Stabiilset toetuspinda pakkuv Cadillac on nagu inimkeha vundamendi ehitamise võluseade, liikuva toetuspinnaga Reformer esitab uusi väljakutseid igal tasemel liikuja kehale ja Pilates Chair´il treenimine teeb tugevaks ka kõige nõrgemad kõhu- ja seljalihased st üla- ja alakeha ühendused. Seljakorrektori suurepärane toime kere keskosa ja vaagna asendile on imekspandav.  Ka väikeseid vahendeid on Pilatese treeningutes erinevateks vajadusteks piisavalt kasutusel, tuleb vaid julge olla ja õpetajaks saamise pikk, kuid viljakas protsess läbi teha. Lisaks on Pilatese süsteemi sees nii palju tarkust ja heatahtlikkust keha vastu, et see täidab igapäevaselt õpetajana töötades ka õpetaja enda heaolu mulli. Muidugi on sellist suurt süsteemi tore õpetada varasemate liikumisalaste teadmiste ja kogemuste najal, aga isegi kõigest varem õpitust teeb Pilates justkui targa ja põhjendatud kokkuvõtte.

 

16:46, 26.03.2015


Pärnu mnt 160E, Tallinn
+372 5887 7301
pilates@kaisamarran.com