Mina, õpetaja

Rahu minu enda sees

"Mida rohkem on rahu meis endis, seda rohkem on rahu meie rahutus maailmas."

Etty Hillesum (1914-1943)

Olen 15 aastat Pilatese harjutusi teinud, härra Pilatese loodud geniaalselt treeningsüsteemi õppinud ja õpetanud. Minu elus, kehas, meeltes ja emotsioonides on nende aastate jooksul palju erinevaid sündmusi toimunud. Ma olen kasvanud väiksemaks. Jah, väiksemaks, sest keskendumine on aidanud rahuneda, rahunemine on aidanud süveneda ning süvenemine on lasknud põhjalikult õppida.

Õppimine kestab. Mu elus on Kathryn Ross-Nashi periood. Mõistan iga päevaga rohkem, näen lähemale ja usun sügavamalt. Usun ka Etty Hillesumi ülaltoodud ütlusesse väga selgelt, sest tajun rahunemist ja rahu enda sees läbi oma vähenemise. Ma saan üha täpsemini aru, mida Joseph Pilates mõtles, kui rääkis sellest, et kogu maailma inimesed peaksid tema treeningsüsteemi harrastama, sest siis on nad õnnelikumad ja rahulikumad ning see omakorda loob maailmas rahu. Pilates tõesti rääkis seda ja uskus, et tema treeningmeetodi järgimine toob maailma rahu. Pilates elas perioodil, mil toimusid mõlemad maailmasõjad ning emigreerus Saksamaalt USAsse ka põhjusel, et talle ei sobinud II ilmasõja eelne Saksamaa juhtide poliitika. Samas uskus härra Pilates, et tema treeningsüsteem peaks sõjaväes kohustuslik olema.

Miski siin ilmas pole uus, on vaid vaja kuulata ja vaadata, lasta endale õpetada ja õppida, otsida ja leida rahu enda sees, et maailmas oleks rohkem rahu.

Jäta midagi tegemata ja vaata lehtede kolletumist, ehk leiad siis endas rohkem rahu, tunnetad paremini oma keha, vaimu ja emotsioonide vajadusi ning teed seejärel valikuid, mis sinu teekonda toetavad.
Kohtumisteni rahulikumas maailmas!

Kaisa

19:44, 09.09.2020


Stuudio uus aadress

Head sõbrad!

Meie armas privaatne stuudio asub nüüd aadressil Pärnu mnt 27, ikka Tallinnas.

Tere tulemast meiega Pilatese harjutusi tegema!
Kaisa ja stuudio

12:59, 08.05.2020


Selle sarja viimane tund 13. mail!

17:47, 07.05.2020


Head sõbrad!

Pange kodus valmis matt ja käterätik ning tekitage endale piisavalt ruumi, et saaksite Pilatest teha.

KEHA JA VAIM TUGEVAKS, ALUSTA PILATESE TREENINGUID MEIEGA
Teisipäeviti ja neljapäeviti kl 18 online matitreeningu kursus alustajatele!
Esimene tund 21. aprillil, liituda saab kolme esimese treeningu jooksul so 28. aprillini. Kursuse viimane tund toimub neljapäeval 28. mail 2020.

Juhendab õpetaja Indrek.

Tee trenni ja omanda esmased teadmised ning oskused Pilatese matitreeningust.

Kursuse hind 2x nädalas treenides 80€, 1x nädalas treenides 45€.
Ühe tunni kaupa tasudes on hind 10€/tund.
Alustajate matitreeningu online kursus koosneb 12 tunnist.

Registreeru osalemiseks pilates@kaisamarran.com.
Küsi lisainfot 58877301.

10:00, 15.04.2020


Online treening õpetajaga on tõhusam kui video

Head Pilatese treeningu fännid ja alles alustajad.

Kaisa Marran Pilates Studio on 10 aastat pakkunud võimalust tulla stuudiosse treenima, tegema nii matitreeningut kui süvendama oma oskusi ja suurendama kehalisi võimeid spetsiaalsetel Pilatese seadmetel. Praegu on aeg, mil me teid kahjuks stuudios õpetada ei saa ja teil tuleb oma treeningud teha kodus. Ometi pole päris siseseisev treenimine sama tõhus kui õpetaja juhendatud tunnis. Sestap teeme teile Facebookis otseülekandeid privaatsetest tundidest stuudios, saate meie salvestusi jälgides võimelda kodus ning kõige suurepärasem variant on tõhusa tulemuse saavutamiseks lasta õpetajal end ONLINE juhendada. Seda viimast võimalust kasutatakse maailmas juba aastaid, kuid meie teeme sellega alles algust. Eks igal asjal on oma aeg, meil on nüüd ONLINE tundidega alustamise aeg.

Kui soovid osaleda väikese rühma (kuni 7 osalejat) matitreeningus või võtta ONLINE individuaaltunni, siis kirjuta pilates@kaisamarran.com või helista 58877301. Meie õpetajad on valmis sind juhendama, et saaksid end heas füüsilises vormis hoida, lihaseid tugevdada ja painduvust parandada.

Kohtumisteni ONLINE!

17:58, 24.03.2020


Peas on segadust, aga liikumine korrastab mõtteid

Hei!

Täna on reede, eriolukorra 9. päev, Eesti koolide distantsõppe 5. päev.
Olen aus, ei hakka keerutama ega ilustama. Lihtsalt kirjutan.
Töötan igapäevaselt kahel kohal, meil abikaasaga on 3 kooliealist last ja kodus 1 korralik lauaarvuti. Minu süler läks katki just pühapäeval ja selle emaplaadil tuvastati rike. Lasta suure raha eest parandada või mitte, selles on küsimus. Oleme kodu paljukohalisest arvutipargist pigem puhtana püüdnud hoida, lapsed on endale alati ise nutitelefonide ostmiseks raha kogunud ja meie omame korralikke, kuid mitte edevaid nutivahendeid, et oma töö tõhusalt ära teha. Ja nüüd siis juba viiendat päeva selline eriline olukord kogu riigis. Mitte ainult meil, kogu maailmas! Huvitav ja väljakutseid pakkuv aeg. Aga...
Mina ei püüagi tugevat ja kunstlikult rahulikku nägu pähe teha. Ma olen just selline nagu ma ennast hetkel tunnen. Minu peas on küll neil päevil palju segadust olnud. Ma pole saanud vabu päevi, et mitte midagi teha, endale keskenduda ja üks teise järel online treeninguid läbi teha. Kuna olen viimastel aastatel väga põhjalikult enese tunnetamise, arendamise ja kasvatamisega tegelenud, siis tajun kõike täpsemalt kui kunagi varem oma elus ja praegu on kiire, õppimise ja kogemuste kogumise aeg, minu jaoks isiklikult keeruline. Ma tean, et olen kriisiaja tüüp, st minus aktiveerub ohu korral 100% (kui mitte 120%) võitlemise instinkt ja mu meeled ergastuvad topelt. Samas soovib korda armastav pool minus alla suruda kõik tormamise instinktid ja kui mõlemal närvid üles ütlevad, hakkavad nad mu peas kõva häälega karjuma :-). Üks tahab rahu, teine kiireid otsuseid edasi tegutsemiseks. Õnneks olen ma õppinud hetkes olles tulevikku vaatama ja tean, mis mind ärevusse ajab või rahustab, unetuks teeb või sügavalt magama paneb, millal oma suu kinni hoida või kellele ja millal oma sõnu öelda. Aga ma tunnen, et mina ei suuda selle kõige juures vaimselt terviklikuks ja tugevaks jääda. Olen seni teinud valikuid, millega praegu elama ja tegelema pean. Tundub, et tuleb suurpuhastus ette võtta. Taas kord.
Kolmapäev, seitsmes riigis kehtestatud eriolukorra päev ja kolmas koolide kaugõppepäev, oli minu jaoks seni kõige keerulisem. Soovisin kõigile oma huvi üles näidanutele FB vahendusel hea treeningu juhendada ja õhtustele Pilatese tundidele keskenduda. Samas olin segaduses - kuidas kooliõpilastele võimalikult hästi oma inglise keele tunde anda, kas ja kuidas koolikolleegidega suhelda (kõigil olid kiired ja keerulised esimesed distantsõppe päevad), kuidas mu oma lapsed erinevate kooliülesannete tegemisega hakkama saavad ja kui palju nad mind vajavad, mida oma Pilatese stuudio päästmiseks tegema pean ja kas mind pere jaoks üldse selle kõige kõrvalt alles jääb. Õnneks on mul väga rahulik abikaasa, toredad kolleegid stuudios ja koolis, mõistlikud lapsed ja meil on kodus tavaolekus edasi eksisteerivad kassid Matilda ja Franklin.
Südaööl uinununa ärkasin täna kl 7 rahutute mõtetega, kuid suutsin end kohe kokku võtta. Esimest päeva selles segases situatsioonis teadsin hoobilt, mida tegema pean! Pesin kiiresti hambad, väljutasid ülejäägid, riietusin vastavalt, jõin klaasitäie vett ja läksin õue kõndima. Suundusin otse metsa. Ja õigesti tegin! Kevadine päike paistis selges taevas, linnud laulsid, tänavad enne metsa jõudmist olid inimtühjad, tööle ja kooli kiirustajaid puudusid, õhk oli vaba ja lahke ning voolas hooga mu kopsudesse. Jäi vaid välja puhuda, et uus sisse pääseks. Ma ei tea, kuidas teiega on, aga mina tundsin esimest korda oma täiskasvanu eas, et puud hingasid vabalt. Ma tundsin täna, et loodus puhkabki, just nii nagu seda kirjeldatud on.
Istun nüüd lõpuks, reedel, mil kodune lauaarvuti lastest vaba, selle ees ja kirjutan, sest tahtsin jagada.

Olge terved!

18:37, 20.03.2020


Info FB live ülekannete ja Zoom online tundide kohta

Tere kõigile Pilatese ja Kaisa Marran Pilates Studio fännidele!

Esimene otseülekanne on tehtud! Andsite meile oma võimlemisega, positiivsete kommentaaride ja hea energiaga palju jõudu ning oleme valmis kõike uuesti tegema. Aitäh teile!
Järgmised treeningud Kaisa juhendamisel toimuvad
kolmapäeval 25. märtsil algusega kell 18 ja 19.
Eelmiste treeningute video enam üleval ei ole. 25. märtsi ülekanded toimuvad kummastki tunnist eraldi: kl 18 algab algajate tund ja kl 19 algab kesktaseme/edasijõudnute tunni ülekanne.
Kui soovid meie stuudiot treeningute juhendamise eest toetada, et sissetulekuta perioodil ellu jääksime ja teie jaoks ka edaspidi avatud oleksime, siis 

 võid soovi ja võimaluse korral teha ülekande 5-12€
Strong, Balanced & Smart OÜ
SEB EE641010220071907012
Selgituseks: live treening

NB!

Kui soovid osaleda väikese osalejate arvuga online treeningutes, mis on suunatud tunnis osalevatele õpilastele ja tempo ning harjutused on vastavalt sobivamad ning õpetaja juhendamine spetsiifilisem, siis anna oma soovist teada pilates@kaisamarran.com või helista 58877301. Online tundide läbiviimiseks kasutame ZOOM keskkonda.

Stressivabade treeningkohtumisteni!
Kaisa, teised stuudio õpetajad ja Aire

http://www.kaisamarran.com/live/

 

16:31, 19.03.2020


Stuudio õpetajad ootavad sind trenni!

BB5A5063

Pilates on väga võimas treeningsüsteem. Seda tehes saad tugevaks, painduvaks ja vastupidavamaks. Tugevaks teeb see treening nii keha kui vaimu. Hingamine ja keskendumine on elu alus, paneb sind tegutsema seestpoolt välja ja seda Pilates esmaselt õpetabki. Kõik järgnev on lisa.

  • Kaisa Marran Pilates Studio õpetajad on Pilatese treeningsüsteemi abil tugevnemist omal nahal kogenud ja annavad sulle oma teadmisi ning oskusi edasi parimal võimalikul moel.
  • Kõik meie õpetajad on läbinud aega, pühendumist ja põhjalike teadmiste omandamist eeldavad kursused.
  • Kõik meie õpetajad jätkavad õppimist, sest areng nii iseendas kui õpetamises jätkub kogu elu. Me teame seda.

Pühendu iseendale, tule treenima ja koge muutusi, mida oled ammugi soovinud, kuid pole suutnud ellu viia. Tulemus tuleb siis, kui seda ise soovid ja headel õpetajatel end juhendada lased.

Tee otsus, kirjuta meile sellest pilates@kaisamarran.com ja me pakume sulle treeningaegu, et saaksid meiega alustada.

Kohtumiseni treeningus!
Kaisa Marran, stuudio omanik ja õpetaja
õpetajad Evelyn, Enel, Iris, Indrek, Krislin, Katja ja Anne

16:49, 16.02.2020


Olin rohkem naine, kui mul puudus käekott...

Mul oli täna fantastiline uue kogemuse päev! Otsustasin selle vastu võtta ega kahetse ühestki otsast, pigem olen väga õnnelik, et nii läks.

Valin hommikuti, kas lähen tööle autoga või rongiga. Kuigi täna oli plaanis sõita ühistranspordiga, tegime Märdiga käigult otsuse istuda autosse, sest ma arvasin, et päeva lõpus on aega viia paar pilti raamimisse ning selleks oli neid transportida vaja. Käigult tehtud otsused toovad siiski pigem kaasa harjumatuid liigutusi, mille vahele harjumuslike jaoks enam ruumi ei jää. Kuid see võib lõppeda suurepäraselt!

Hommikupudru kausiga istus autosse ka tütar Mari ja sõit Kalevi peatusesse oli sujuv, liiklus sõbralik. Pildid autol, kujutasin juba ette oma õhtust käiku raamimistöökotta.
Kalevis autost väljudes tegin automaatselt lahti tagaukse, et sealt oma käekott võtta ning trammile tõtata. Asju täis ja mahukat, õlgu väsitavat käekotti aga autos ei olnud. Olime lastega autosõidu ajal otsustanud, et läheme kesklinna bussi asemel trammiga ja nad hakkasid kohe ülekäigu raja poole minema, mina neile järgi hõikamas: "Tsau, head päeva, ma sõidan koju tagasi, sest mul jäi käekott koju...". Ja siis algas järjekordne julguse tuleproov. Mõtlesin julgusele, kuid hirmu polnudki. Oli vaid teadmine järgmisest tänasest kiirest otsusest.

Oot, mis mul mantli taskutes olemas on?

Autovõti? Muidugi, sest panin sellega ju just auto lukku. Seega saan õhtul tagasi koju sõita.
Ühistranspordi kaart? Jah. Et seda avalikus kohas häbisse sattumise vältimiseks mitte kunagi unustada, on see mul taskus, alati võtta. Sellega koos ka koolimaja sissepääsukaart. Probleem puudub.
Mis veel? Hügieeniline huulepulk! Jess.
Telefon? Olemas. Laadimisjuhe? Koolis. Super!
Ma ise? Terve ja tugev. Julge. Kindad käes, külm ei hakka.

Kiire otsuse tegemise tulemusel olin hetkega lastel järgi, ületasime tee ja jäin "kaks kätt taskus" nendega koos trammi ootama.

Milline vabadus!!! Rutiini rikkumine! Meeleolu paranes käigult! Ma tundsin end hetkega naisemana kui kunagi varem tööpäeva alguses. Mul polnud koormat, mida kanda ja olin vajadusel valmis abi küsima. Teadsin, et koolis on arvuteid, kus tööd saan teha. Märt lohutas, et raha puudumisel saab süüa koolis, Mari arvas, et päeva jooksul kammida ka pole vaja ja Märt täiendas, et seda saab puhta käegagi teha. Ma tundsin end kohe hästi ja nautisin kogemust. Ei mingit paanikat, ärevust, ebakindlust. Lihtsalt kulgemine. Mul oli hea meel, et ma koju tööd kaasa ei võta, sest nii oleks osa tööd koju jäänud ja päev keerulisem olnud.

Mulle meeldis see hetk, kui kooli jõudsin, harjumusliku arvuti avamise liigutuse asemel õpetajate toas seisin ja mõtlesin, mida teisiti saan teha. Tegin teoks soovi vaadelda tunde. Vaatlesin täna tänu käekoti koju unustamisele kahte tundi, nautisin oma otsust mitte kotile järgi sõita, tundsin end vabamana ja tajusin asjade ebaolulisust. Eriti mõnus oli mõelda, kuivõrd naiselikuna ma end tajusin. Sain esimest korda elus aru, et käekottide suurus näitab sama, mis reisikohvri võrdlemine vaimse pagasi kvaliteediga - mida suurem kohver, st rohkem asju, seda suurem koorem kanda.

Olen viimastel aastatel oma reisikohvri suurust drastiliselt vähendanud ja täna sain rikkamaks kogemuse võrra, et "olulisi asju" täis käekott võib olla igapäevaselt koguneva pisikraami üleliigse koguse võrdkuju.

Pane homme kõige olulisemad asjad taskusse (soovitan ka pangakaarti, kuigi sain täna paar makset telefoni abil tehtud), jäta oma käekott koju ja vaata, mis juhtub. Mulle meeldis. Väga.

Ja pealegi... õhtul koju jõudes rääkisin oma päevast abikaasale, kes ütles selle peale, et mehed käivad iga päev ilma käekotita.
Öelge veel, et naised ei mõtle üle ;-).

20:49, 12.12.2019


inspiration and motivation

Yes, to achieve you need to have goal. To have a goal you need dreams to fill. To have dreams you need to be alive. To stay alive you need inspiration. To feel inspiration you need something or somebody to motivate you. I have a dream to live for, I have a goal to achieve, I have inspiration to stay alive and I have people who motivate me. Do you?

22:14, 15.07.2018


Pärnu mnt 27, 10141 Tallinn
+372 5887 7301
pilates@kaisamarran.com